O projektu

„Prezentiáda je příležitost, která se neodkládá. To je nejen motto letošního ročníků, ale zároveň se za touto větou skrývá můj příběh spjatý s Prezentiádou. Na střední škole jsem byla hodně soutěživá, a tak, když se ve škole učitelé zmínili o Prezentiádě, hned jsem se vrhla na přesvědčování svých kamarádek. Je pravda, že jsme nakonec trochu podcenily přípravu a skončily na druhém místě v krajském kole, ale to nevadilo. Na soutěži jsem si vyzkoušela přípravu profi prezentace, práci v týmu a hlavně jsem se poprala s drakem - trémou. Krásné na tom ale je, že tím můj příběh neskončil. Jednoho dne přišel e-mail na nějakou brigádu ve Student Cyber Games. Znova jsem překonala trému, přihlásila se a teď jsem součásti tohoto spolku, který soutěž organizuje, mám za sebou přípravu několika Prezentiád a pIšQworek a letos mám na starosti vedení celého projektu. Všechno jsou to pro mě zkušenosti k nezaplacení a věřím, že i letos uvidím nespočet skvělých prezentací, velký pokrok od minule a spoustu podobně nadšených a odvážných lidí!“

- Beáta Davidová, koordinátorka projektu

Prezentiáda je jedním z projektů spolku Student Cyber Games, který se už od roku 2003 snaží spojit školu se zábavou za pomoci studentských soutěží. Mottem spolku je proto „Hra školou“. Za tu řádku let se tato věta však stala i mottem všech jeho členů a dalších organizátorů soutěží.

V soutěži pIšQworky chceme mladé lidi podpořit v logickém uvažování a trpělivosti a stejně tak Prezentiáda má své tajné poslání. Touto soutěží podporujeme týmového ducha, kreativní tvorbu, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších, v životě důležitých, schopností člověka. Snažíme se tedy vzbudit v soutěžících zdravé sebevědomí a odvahu.

Spousta z našich členů si soutěž dříve vyzkoušela a ostatní litují, že neměli tu příležitost. To, co vám nabízíme, jsou opravdu zkušenosti, které uplatníte i v dalším studiu a také je ocení každý zaměstnavatel. Nebojte se, přijďte si je osvojit.

Prvním krokem po registraci je vytvoření prezentace dle zadání v programu PowerPoint nebo Prezi. Tato práce bude nejdříve hodnocena z grafické a obsahové stránky v nominačním kole, ze kterého budou vyhlášeni postupující do kol krajských, kde už se potkají s odbornou porotou. Ta hodnotí nejen prezentaci, ale také vystupování, projev a spolupráci celého týmu. Kdo porotu přesvědčí, má možnost zúčastnit se dvoudenního finále v Brně. Letos bude soutěž opět rozdělena do dvou kategorií: základní a střední školy. Jako bonus také vybereme ze všech druhých míst jednu prezentaci, která postoupí do finále s divokou kartou.

Témata tohoto ročníku:

Základní školy

  • Nejdůležitější věc na světě
  • Jak (ne)učit ve škole

Střední školy

  • Láska, sex a něžnosti
  • Nejpřínosnější vynález